Atılım Üniversitesi Başarıyı Paylaşım Programı 2016-2017

Başarıyı Paylaşım Programı Sertifikası almaya hak kazanan öğrencilerimizin listesi için tıklayın...


Sayın Atılım Üniversitesi öğrencileri:  


Atılım Üniversitesi Başarıyı Paylaşım Programı başarılı öğrencilerimizin bir akademik ve idari birimde çalışarak başarılarını üniversite ve diğer öğrencilerle paylaşmalarını amaçlamaktadır. Bu programdaki öğrenciler, akademik birimlerde öğretim elemanlarına ders ve araştırmalarında yardım etmekte, akran eğitimi vermekte, diğer öğrencilere örnek olmakta, akademik ve idari birimlerde değişik projelerde çalışmaktadır. Faaliyetlerin öğrencilerin derslerini aksatmayacak şekilde düzenlenmesine dikkat edilmektedir. Başarıyı Paylaşım Programı genel not ortalaması 2,50 veya daha yüksek olan her öğrenciye gönüllülük esasına göre açık olacaktır. Genel not ortalaması 3,00 veya üzeri olan lisansüstü öğrenciler de programa katılabilirler.


40 saatlik süresini başarı ile tamamlayan her öğrenciye akademik dönem sonunda bir Atılım Üniversitesi Başarıyı Paylaşım sertifikası verilecektir. 


Programla ilgili aşağıdaki bilgileri yararlı bulacağınızı düşünüyorum:
 

1. Program Esasları.  Kabul edilen öğrenciler birimin yönetimi altında çalışmalara başlayacaktır.  Görevlendirilen öğrencileri birimler yönlendirecek ve öğrencilerin çalışma saatlerini düzenleyecek ve performansını değerlendirecekler. Verilen görevler öğrencinin gelişimini sağlayacak şekilde düzenlenmesine dikkat edilecektir. 


2. Öğrenci Başvuruları: Başvurular öğrenciler tarafından birim listesinin bulunduğu sayfa incelenerek, birimdeki yetkili kişilerle görüşüp onay aldıktan sonra Uzaktan Eğitim Koordinatörlüğü'ne şahsen yapılacaktır.
-->> Başvuru Formuna buradan ulaşabilirsiniz.


3. Değerlendirme Formları.  Birimler, yıl sonunda görevlendirilen öğrenciler için bir değerlendirme formu dolduracaklar. 
Öğretim elemanı (Mentör) tarafından doldurulacak form için tıklayın...
 

Programa katılan öğrencilerimize şimdiden teşekkür ediyor, çalışmalarının gelişimleri için verimli olmasını diliyorum.  Ayrıca, öğrencilerimizle çalışacak olan ve onlara mentörlük yapacak Atılım Üniversitesi mensuplarımıza da teşekkürlerimi sunuyorum.  Programla ilgili öneri ve izlenimlerinizi her zaman bekliyorum.


Saygılar,

 

Prof. Dr. Hasan U. Akay

Provost

 

* Bilgi almak ve programa kayıt olmak için öğrenciler Uzaktan Eğitim Koordinatörlüğü'ne başvurabilir

 

başarıyı paylaşmak